Wednesday, 11 September 2013

Krémeš s karamelovým pohladením


Každý z nás krémeš veľmi dobre pozná, buď je z lístkového alebo medového cesta poliaty čokoládou alebo posypaný práškovým cukrom.
Keďže ma nebaví tak som ho trošku dozdobila karamelom a orieškami.

Potrebujeme:
300 g Lístkové cesto
100 g cukor kryštálový
na ozdobenie oriešky lieskové
Plnka:

  • 1 l voda
  • 3 ks zlatý klas
  • 1 ks cukor vanilkový
  • 200 g cukor práškový
  • 5 vajec sneh z bielkov
Postup:
Lístkové cesto si rozdelíme na 2 časti obe rozvaľkáme a popicháme vidličkou dáme upiecť do prehdriatej rúry na 200 stupňov asi 5-8 minút.Pripravíme si plnku: Mlieko/vodu si dáme variť trocha necháme a rozmiešame zlaté klasy ktoré potom vlejeme do horúcej vody/mlieka spolu s vanilkovým cukrom. Za stáleho miešania varíme do zhustnutia.
Z piatich bielkov vyšľaháme sneh a zľahka ho vmiešame do uvarenej kaše.Pokiaľ varíme z mlieka bude taký tmavší pokiaľ z vody bude taký priesvitnejší.Na fotke mam z mlieka.
 

Jedno lístkové cesto si dáme na plech(ja mam plech s odnímateľným dnom) a nanesieme naň polovychladnutý krém.


 Dáme do chladničky stuhnúť potom si vyšľaháme šľahačku(používam rastlinnú) a všetko som dala stuhnúť.


Druhé cesto si narežeme na kúsky mne vyšlo 9 kúskov z 300 g cesta normálne by vyšlo asi 12(len kajka papa veľa okrajov a niekedy ani nie okraje)Urobíme si karamel: Cukor rozpustíme a doň pridáme trocha masla aby sa zjemnil.
Nastrúhame si oriešky:)Lístkove cesto ktoré mame narezané pofrkáme karamelom a  môžme ozdobiť orieškami.P.S. karamel môžme primiešať aj do šľahačky bude to ešte chutnejšie:)

No comments:

Post a Comment